Bayan MeRaklı'nın Dünyasına Hoşgeldin...:)

8 Şubat 2016 Pazartesi

"AMERİCANO&LOVESEAT" vs "WALK WALK WALK"

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” malum! 30’lu yaşlara ayak basınca 45 kiloyu görmüş biri olarak düşündüm “Bunun sonu 70’i bulur mu?” diye..Sol ayak tarak kemiğimde de bir haftadır geçmeyen bir ağrı olunca kendime bir spor bulup uzanmaktan yapıştığım loveseat tarzı koltuğuma veda etmeye karar verdim! Güneş doğmadan kalkmalıydım, uygun bir spor yapmalıydım, kahveyi azaltıp kahvaltı alışkanlığı edinmeliydim…vs..vs!

Beden eğitimi dersleri “Beden dersinden de bırakamam ki şimdi..” diye düşünen öğretmenlerim sayesinde hiç zayıf gelmedi evet; evet ama hakkım verilseydi şimdi ortaokulda beden eğitimi dersini geçmeye çalışıyordum! Abartmıyorum o kadarım! Topu tutmam gereken yerlerde toptan kaçtığımı, denge tahtasının üzerinde bir yerden bir yere bir arkadaşın elinden tutarken geçip geri dönemediğimi fark ettiğim anda, basketbol topunu arkadaşın kafasına çarptığım vakitte fazla zayiyat vermeden imdadıma ufak bir ortopedi operasyonu yetişti! Evet artık bir süre muaftım..Ya sonra? “Acaba sonra da diğer ayağı mı kırsak?” diye düşünürken okulun müzik öğretmeni koroya solist aradığını duyurdu! Hayatımın fırsatıydı..Ün-şan-şöhret? Bana ne! Beden eğitimi dersinden kurtulsam yeter! Bülbül gibi şakıyamasam da hoca sağlam bir kulağım olduğunu söyledi ve beni koroya aldı! Siz yaptığımı yapmayın! Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur!


“WALK..WALK..WALK..”Bir süre “yatışı en bol spor” olarak algıladığım pilatesle ilgilendim..45 dk ne kadar uzundu öyle! Sayın Ebru Şallı’dan sonra zaten ben artık minderlerde duramazdım! Zirvede bıraktım! Sevgili ablam Sen de İncel’ in de tavsiyesiyle “Leslie ile yürümeye” karar verdim. Öyle odanın içinde yarım metre yerde 1 mil yani yaklaşık 1,5 km yürüyecekmişiz..Vay! 1 mili 2 ve 3 milleri var. Kapasitemi zorlamadan 1 mil ile başladım. O da ne 15 dk! Süresiyle beni benden alan bu egzersizin havası birkaç gün önce NTV’de gördüğüm bir egzersizle söndü gitti!YAŞASIN MERT GÜLER!


Bilen bilir NTV’de Dr Cihan AKSOY’un hazırlayıp sunduğu “Canım Doktor” isimli bir program var. Konuğu da ünlü pilates ve yoga eğitmeni Mert GÜLER! Mert hoca spor yapmak için kalkmak gerekmez oturarak da bu iş olur diyerek seyircilere koltuklarında bir takım spor hareketleri yaptırarak mest etti gönlümü..Yav madem kalkmak gerekmez ben de Leslie’le neden her sabah yollara revan oluyorum? Gittiğimiz de bir yer olsa! Mert hocamla oturmaya karar verdim! Yatarak spor bulana kadar Mert Hoca’nın en gözde öğrencisiyim…

Şu anda bu yazıyı “loveseat”imde “Americano”mu yudumlayarak yazıyorum şükredin…

NOT: İşin esprisi bir yana “Leslie” ile yürümeye devam. Tam bana göre..Tavsiye ederim!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder