Bayan MeRaklı'nın Dünyasına Hoşgeldin...:)

6 Haziran 2012 Çarşamba

Muhteşem Final...!

Bu sene 10.su düzenlenen "Türkçe Olimpiyatları" nın şarkı finali İstanbul'daki Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşti.  Her sene gururla takip ettiğim yarışmanın bu seneki ses birincisi "Gülüm Benim" şarkısıyla Türkmenistan'dan Ruslan Annamammedov oldu. Onlarca sanatçının davetli olarak katıldığı organizasyon Türk Ulusu'nu gururlandırdı. Türkçe'nin böylesi geniş alana yayıldığını görmek öyle güzel bir duygu ki..Bu coşkuyu sizlerle paylaşmak istedim.
Sinan Özen

Ben yakından takip ediyorum. Bu tablo övünülecek gurur duyulacak bir tablo. Dünyada dilimizin konuşulması gibi bir şey varmı. Düşünsenize gittiğiniz ülkelerde karşılaştığınız insanlar Türkçe konuşuyor. Bu yeterlidir başka söze gerek yok.


İsmail YK

Sevinerek geldim. Burada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. 135 ülkeden gelen çocuklarımız var. Güzel Türkçemizin değişik dünya ülkeleri öğrencilerince öğrenilmesi çok güzel bir şey. Ben zaten televizyonlardan takip ediyorum. Yabancı bir insanın Türkçe konuşması bizi mutlu etti. Bu öğrencilerimizi yetiştiren eğitimcileri de çok tebrik etmek lazım. Çünkü bu kolay bir şey değil. Burada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Açelya Akkoyun

Çok gururu duyuyorum. Bir senede sunuculuğunu yapmak bana nasip oldu. Sunarken çok duygulanmıştım sahnede. Bu kadar büyük duygu selini ancak bu kadar düzenli bir organizasyon temsil edebilir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önemli olan insanlara sevgiyle kendi varlığını aidiyetliğini tanıtabilmek. Türkçe olimpiyatları bunu çok başarılı bir şekilde yapıyor. Tekrar emeği geçen herkesi tebrike diyorum.

Mustafa Sandal

Muhteşem bir organizasyon bu gece burada kalplerimiz çarpacak. Bende burada olmaktan dolayı çok mutluyum ve çok gururluyum.

Deniz Seki

Türkçe olimpiyatları çok büyük bir organizasyon. Çok önemli bir hizmet. Dünyada 200 ülke var, bunun 135 inde, insanlar aynı dili, güzel Türkçemizle buluşuyor kaynaşıyor. Bu çok gururu verici bir olay. Gurur verici bir tablo. Bu güzel organizasyona emeği geçen herkesi ayakta alkışlıyorum.

Bülent Eczacıbaşı

Bizim kültürümüze, bizim dilimize ne kadar hakim olduklarını izlemekten büyük mutluluk duydum. Hepsi kendi dallarında son derece yetenekliler. Yarışmalarda başarılı oldukları için buradalar. Son derece etkilendim. Onlarla güzel dostluklar kurduk.

3 yorum: